fbpx

25.11.2017

DZIEŃ BEZ FUTRA

Zorganizowany wspólnie z fundacją Viva! (www.viva.org.pl), która od lat zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt.

Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. 
Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych. Misją Fundacji jest działalność charytatywna i edukacyjna, w zakresie: opieki i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym lub okrutnie traktowanym. Wspieranie działań w zakresie ochrony środowiska. Viva! Wydaje także miesięcznik Vege, w którym publikują nasi wegegurowi kucharze i szefowie kuchni
Tego dnia zbieraliśmy podpisy na kartkach do polityków, dzięki czemu ustawa o zakazie hodowli zwierząt na futra ma większe szanse na wejście w życie. Zakaz taki obowiązuje już w Anglii, Walii, Szkocji, Austrii, Chorwacji, Holandii i Czechach, gdzie trwa jeszcze okres przejściowy. Częściowe ograniczenia wprowadzono go też m.in. w Szwajcarii, Szwecji i Danii.

Tekst: Hanna Halek / wegeguru.pl

Galeria