fbpx

12.10.2017

RUN VEGAN

Run Vegan (www.runvegan.pl) to organizacja, która zrodziła się z pasji biegania i zaangażowania w promocję idei weganizmu. Inspirują do aktywnego i świadomego stylu życia, wspierając i ułatwiając proces zmiany i dokonanie pierwszego kroku – na biegowej ścieżce czy przy wyborze diety. Za Run Vegan stoją Viola i Robert – biegacze, ultrasi, weganie, eko-zakręceni, zaangażowani w obronę praw zwierząt.
Violetta Domaradzka – od zawsze świadoma żywienia, weganka, biegaczka ultra. Kobieta z pasją. Inspiruje do działania innych. Niestraszny jej dystans 100 km w górach. Mama 8-letniej Poli.

Robert Zakrzewski – od zawsze aktywny, od wielu lat biega. Kilka lat temu przeszedł na dietę roślinną. Aktywny uczestnik życia sportowego. Wziął udział w wielu maratonach, ultramaratonach i biegach górskich.

Viola i Robert są autorami książek: Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin i Kuchnia dla serca. Zdrowie z roślin. Książki, która powstała z pasji biegania i radości dzielenia się kuchnią roślinną.
Oraz książki Love Vegan, z powodu której przy Marszałkowskiej 28 odbyło się spotkanie z autorami: Violą, Robertem oraz Hanną Stolińską-Fiedorowicz, dietetykiem klinicznym. Love Vegan zachęca do uprawiana sportu oraz gotowania pysznych i zdrowych potraw z warzyw, owoców, strączków, orzechów i zbóż. To praktyczny przewodnik, który krok po kroku prowadzi nas po kuchni roślinnej. Książka zawiera gotowy i uniwersalny jadłospis wegański na trzy tygodnie, po pięć posiłków dziennie, w trzech poziomach kaloryczności, z gotową listą zakupów oraz szeregiem wskazówek do samodzielnego komponowania posiłków.

Gościem specjalnym tego dnia był Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa i człowiek, który dzięki weganizmowi odzyskał zdrowie.

Galeria